יוגה אווירית

יוגה אווירית

יוגה אווירית היא תרגול יצירתי בתנוחה המבוצע בעזרת ערסלים רחבים העשויים מבד. היא כוללת בתוכה אוסף של תרגילים שאותם המתרגל מבצע בתוך הערסלים, מבלי שהוא נמצא “עם הרגליים על הקרקע”. התרגול בערסלים משלב בתוכו תרגילי פילאטיס, אקרובאטיקה ויוגה, ומסייע לפיתוח גמישות, כוח, שחרור מנטאלי ורגשי, פיתוח מודעות לגוף במרחב האווירי, ושחרור של שרירים מכווצים באופן שאינו רצוני.

נקודות מרכזיות:

 • יוגה אווירית היא תרגול בתנוחה המבוצע בעזרת ערסלים רחבים מבד.
 • התרגילים בערסלים משלבים תרגולי פילאטיס, אקרובאטיקה ויוגה.
 • היא מסייעת בפיתוח גמישות, כוח, שחרור מנטאלי ורגשי, ופיתוח מודעות לגוף במרחב האווירי.
 • ישנם שיטות רבות של יוגה אווירית, והתחום מחקר מרתק.
 • יוגה אווירית מתאימה לכל איש ואישה, ללא קשר לניסיון או גיל.

היסטורית יוגה אווירית

היוגה היא דינאמית ומתפתחת עם השנים. יוגה אווירית היא תת סוג של יוגה המתבצע בעזרת ערסלים במרחב האווירי. במהלך התרגול נערבים תרגולים מן היוגה המסורתית, בנוסף לתרגולי פילאטיס ואקרובטיקה. ישנם מגוון שיטות יוגה אווירית, אם כי חקר התחום רחב יותר מעולם היוגה המסורתית. התרגול בערסלים מסייע בפיתוח גמישות, כוח, שחרור מנטאלי ורגשי, ומודעות לגוף.

 • התרגול בערסלים משלב תרגילים מן היוגה המסורתית, פילאטיס ואקרובטיקה.
 • חקר התחום של יוגה אווירית רחב יותר מיוגה המסורתית.
 • התרגול בערסלים מסייע בפיתוח גמישות, כוח, שחרור מנטאלי ורגשי.

מגוון השיטות של יוגה אווירית

לאור ההתפתחות והחקר הנרחב של יוגה אווירית, קיימים מגוון נרחב של שיטות ותובנות. כל אחת מהשיטות מתאימה לצרכים ולרמת המתרגלים השונים. בנוסף לתרגול בערסלים, תרגול על מזרנים גמישים ותרגול בכדורי ביליפס נחשבים לאמצעים פופולריים ביותר לביצוע יוגה אווירית.

שם השיטה תיאור
אוויריאסנה שיטה המתבצעת בעזרת ערסלים רחבים במחיצה. מתרגלים מבצעים סדרה מדויקת של תנוחות שמתמקדות בשליטה על מאוזן בעזרת הרגליים, הידיים והמוח.
פילאטיס אווירי שיטה המשלבת תרגולי פילאטיס עם תרגילים בערסלים. התרגול מתרכז בשחרור בקרבה ברקמות ליקוח עצמי ובשיפור תמיכה ויציבות.
פייס אפ שיטה המשלבת תרגילי פיתוח ושחרור בעזרת ערסלים. התרגול מתמקד בשיפור מיקום ושליטה בחוזק הגוף, ובפיתוח היכולת להתגבר על אתגרים פיזיים ומוחשיים.

תנוחות יוגה אווירית

בתרגול ישנן תנוחות יוגה אווירית שנעשות בעזרת הערסלים. אלמנטים מיוגה המסורתית מתואמים ומשולבים בתוך התרגילים האוויריים. תנוחות אלו מאפשרות גם שחרור גוף תפוס ומוחזק יתר על המידה.

תנוחות יוגה אווירית

התנוחות ביוגה אווירית מבוצעות בתוך הערסלים, והן פועלות על הגוף הפיזי והנפשי באופן מתחשב וייחודי. התרגול מתבצע באמצעות מתאמים מדויקים של תנוחות ותרגילים בתוך הערסלים, המשלבים אלמנטים מיוגה המסורתית.

תנוחות יוגה אווירית מציעות חוויה ייחודית, מאפשרת שחרור גוף תפוס ומוחזק יתר על המידה, ומסייעת בשיפור הגמישות, הרגישות והאיזון הגופני הנפשי. בזכות הפעילות האווירית, התרגול מצליח לשחרר שרירים מכווצים, להפחית תחושות מתח, וליצור רוגע ותחושה של שלווה פנימית.

יגו אווירית למתחילים

יגו אווירית היא סוג של יגו המתבצע בעזרת ערסלים רחבים המיועדים למתרגלים מתחילים. אבחון וטיפוח לרמת מתחילים ביגו אווירית מסייע למתרגלים להתחיל את התרגול בביטחה ודהייה אמינה. שיעורים בתוך המערכת שליטה נתינת מתחילה הם חשובים ומקנים יסוד לתרגול מוצלח ובטוח. כמו כן, מתרגלים מתמחרים גם לתהליכי פילוטורים שמתבצעים בעזרת הערסלים ומשפרים את איזון ופוקוס התרגול.

יגו אווירית מתאימה לאנשים בכל רמה של ידע וניסיון ואינה הוגבלת לגיל מסוים. שיעורים עם מדריכים מנוסים ומוסמכים מבטיחים למתרגלים התעמולה נכונה ושלמה תוך עמידה בתווכיות בטיחותיות ובפרוטוקולים המקצועיים. במגוון התרגולים והדרכים בתוך הערסלים, מתרגלים מתאימים את הקושי והאתגר לרמה האישית שלהם.

רשימת תנוחות יגו אווירית למתחילים:

 • הנחה נמוכה עם ידיים על הערסל
 • שכיבה מול הערסל עם תמיכה ברגליים
 • תנית ישיבה משוכבת תוך תמיכה בידיים על הערסל
 • מעבר בין יושבת לעומדת מתוך הערסל
 • תחתית שכיבה כלולה על הערסל
תרגול תיאור תוצאות
הנחה נמוכה עם ידיים על הערסל מתחילים בתוך הערסל עם הנחה נמוכה ומתרגלים את יכולתם לתמוך במשקל הגוף על הידיים שיפור כוח גופני ויציבות תיאום
שכיבה מול הערסל עם תמיכה ברגליים מתרגלים לשלוט ולתמוך ברגליים תוך שיפור גמישות למתחילים שחרור שרירים, שיפור גמישות ואיזון
תנית ישיבה משוכבת תוך תמיכה בידיים על הערסל מתרגלים לשלוט ולתמוך בידיים תוך שימור של יישור הסומטרי שיפור כוח גופני ויציבות
מעבר בין יושבת לעומדת מתוך הערסל מתרגלים לשמור על איזון ויכולת לצאת ולהיכנס לערסל באופן בטוח ויעיל שפירת איזון, שיפור כוח ויציבות
תחתית שכיבה כלולה על הערסל מתרגלים לאמן יכולת לשמור על איזון גוף במצבים שונים ובתנוחות שונות שפירת איזון וגמישות, שחרור של השרירים

אם אתה מתחיל את מסעך ביגו אווירית, זהירות, תשמור על הוראות המדריך ותתחיל ברמת מתחילים. בכך תוכל לרסס את הידע שלך ולהתפתח כמתרגל.

יגה אווירית עקרונות

יגה אווירית מתבצעת בעזרת התאמות מדויקות של תנוחות ותרגילים בערסלים. התרגול מותאם לעבודה גם על מערכת השלד-שריר, וגם על מערכת המנטאלי-מחשבתי. הערסל מסייע ביכולת לסמוך על הקרקע במרחב האווירי, ומעניק חווית שחרור מיוחדת.

בתרגול יוגה אווירית, אנו משלבים עקרונות מתוך היוגה המסורתית וגם תרגולי פילאטיס ואקרובטיקה. באמצעות התאמה מדויקת של התנוחות והתרגילים בערסלים, אנו מאפשרים שחרור מתחים וכאבים, שיפור יכולת התרגול, ופיתוח המודעות לגוף במרחב האווירי. התרגול מעניק היכולת להתרגל בצורה מדויקת ובטוחה, בלעדיו קיימת סיכויי פציעה נמוכים יותר.

יתרון תיאור
שחרור מתחים וכאבים התרגול בערסלים מסייע בהקלה על כאבי הגב והשרירים, ומשחרר את התחושות של מתח ולחץ.
שיפור יכולת התרגול מתוך ערסלים רחבים, ניתן לבצע תנוחות ותרגילים שבקשה אותנו למתוח את השרירים, לבצע אקרובטיקה מתקדמת ולאפשר פיתוח גמישות וכוח בקלות.
פיתוח המודעות לגוף תרגול במרחב האווירי מסייע ביצירת מודעות מוחלטת לתנועה ולגוף. הערסל מאפשר התחקות אחר התנועות בצורה מדויקת ומתואמת, מה שמביא לשיפור בתחושת התנוחה והמיקום שלנו במרחב.
ניתוק מהקרקע בעזרת השאר לערסל, אנו משתזפים מעל הקרקע ויוצרים חוויה של שחרור מיוחדת ורוחנית.

למי מתאימה יוגה אווירית

ישנם אנשים מגוונים במיוחד שמוערכים לתרגול יוגה אווירית. יוגה אווירית מתאימה לכל גיל, ללא קשר לעשייה קודמת או ידע בתחום. בעזרת הערסלים המאפשרים שחרור משותף לכוחות המשקל ואיזור המשקל, יוגה אווירית היא אידיאלית לאנשים שיש להם בעיות פרקים או חשיפה מוגברת למתחים.

מבחינת הגוף, יוגה אווירית מסייעת בשיפור הזרימה הדם, בהתמודדות עם אי נוחות בגב, בממוקדות רקמות השריר, ובבעיות יכולת תפקודית. כמו כן, היא מפתחת את המודעות החושים והקשר עם הגוף.

בנוסף לתועלות הפיזיות, יוגה אווירית מסייעת גם בשחרור מנטאלי ורגשי. היא מעניקה חופש למחשבות, שקט לרוח, ואיזון לרגשות. דרך התרגול במרחב האווירי, אנחנו משחררים את המתחים הרגשיים ויכולת ייתוב הרעיונות היא טהורה ומופחתת.

בקיצור, יוגה אווירית היא אידיאלית לכל מי שרוצה לשפר את הגוף והנפש, להתמודד עם מתחים ולחזק את יכולת המידע בידיעה השמאלית והימנית של המוח. מתקנים המיועדים יתאימו לכל בנאדם, במידה ולא מתאימים לצרכיו, אפשר לתקן אותם.

למי מתאימה יוגה אווירית

תועלות פיזיות תועלות רגשיות ורוחניות
שיפור זרימה דם שחרור מנטאלי ורגשי
התמודדות עם בעיות גב קיבוע רגשות ואיזון
מתמודדות עם בעיות שרירים ותפקוד משחררות מתחים רגשיים
פיתוח מודעות הגוף הוגנות רוח
תומכות בשחרור תנודות רגשיות התחדשות במוח

איך יוגה אווירית משפרת את הגוף והנפש

יוגה אווירית היא שיטת תרגול מיוחדת המשלבת בתוכה את תרגולי היוגה המסורתיים, פילאטיס, ואקרובטיקה באמצעות ערסלים רחבים. התרגול בעזרת הערסלים שונה מתרגולים אחרים ומספק יתרונות רבים לגוף ולנפש. למדי איך יוגה אווירית משפרת את הגוף והנפש:

 1. פיתוח גמישות וכוח: תרגול היוגה אווירית משפר את הגמישות ומחזק את השרירים התומכים בשלד הגוף. המתרגל מתמקד בתחושות המתרחשות במהלך התרגול ומפתח את היכולת לשלוט ולפעול בגוף במרחב האווירי.
 2. שחרור מנטאלי ורגשי: התרגול באוויר מעניק חווית שחרור מיוחדת של הנפש ומסייע בהפחתת מתחים ולחצים רגשיים. תרגול יוגה אווירית עוזר בהפסקת הרגסיה ויציבות הרוח תוך שיפור הריכוז והמרכז.
 3. פיתוח המודעות לגוף: מבצעים תרגולי יוגה אווירית מאתגרים את המתרגל להיות מודע לכאבים ומתחים בשרירים ולשחררם. הערסל מאפשר למתרגל להתאמן על מרחב אווירי ולהבין את התנועות של גופו מכל הזוויות.
 4. שחרור שרירים מכווצים: במהלך התרגול, הערסל מסייע בשחרור של שרירים מכווצים שלא בדרך רצונית. זה מסייע בהקלה על כאבים וכיווצים שונים בגוף ומקנה רוגע ורואש פנימי.

אין ספק שתרגול יוגה אווירית נותן לנו יתרונות עצומים לגוף והנפש, משפר את הגמישות והכוח, מקנה שלווה רגשית ומרכז שליטה, מודעות לגוף במרחב האווירי, ושחרור של מתחים ושרירים מכווצים באופן שאינו רצוני.

יישום יתרון
פיתוח גמישות וכוח התרגול מחזק את השרירים ומשפר את הגמישות בגוף
שחרור מנטאלי ורגשי התרגול מסייע בהקלה על לחצים ומפחית את המתחים הנפשיים
פיתוח מודעות גופנית התרגול מקנה למתרגל מודעות מרוחבת לגוף במרחב האווירי
שחרור שרירים מכווצים הערסל מסייע בשחרור שרירים והקלה על כאבים בגוף

יתרונות יוגה אווירית

יוגה אווירית מתאימה לגברים ונשים, לכולם שרוצים לחזק את היכולות הפיזיות שלהם ואין להם העדפה לאימונים בחדר כושר. אימון באוויר מסייע בשחרור מתחים וחוזק הגוף והנפש.

במהלך התרגול בעזרת הערסלים הרחבים, אנחנו מתרגלים במרחב האווירי ומשתמשים בנטיותינו המקפחות לשחרור שרירים כבדים. יוגה אווירית מסייעת להתמודד עם רמות הרגשות כאב ומתח, מחזקת את השרירים הליבתיים ומשפרת את היכולת האיזון והיציבה. בנוסף, במהלך התרגול, אנחנו מתעוררים לחלומות הפנומנאיים הטמונים בתודעה שלנו ומחדשים את מערכת העצבים.

יש לציין כי יוגה אווירית מתאימה לכל אדם, ללא הבחנה בין מתרגלים מתחילים למתקדמים. היא מתאימה לכל מי שרוצה לשפר את דרגת הגמישות שלו, לבנות כוח ולהתחזק פיזית ונפשית.

התרגול בערסל מקנה את התחושה של סמיכות ואמון בנפשנו, היכולה להירגע ולחזק את השרירים. בנוסף, לכאורה, עיניים נרמות ומיומנויות נרמות ובריאות הגוף משתפרת. יתרון נוסף היא שהערסל יכול לספק ניפוח מוחלט לאזורים אחרים מהשרירים העצמאיים הטבעיים, ולכן הוא מגרד את העור מהשרירים ומעצים את קפיצה התווים העליונים.

היתרונות העיקריים של יוגה אווירית:

 • שחרור מתחים
 • שיפור גמישות וכוח
 • חיזוק השרירים הליבתיים
 • שיפור איזון ויציבה
 • מחדש את מערכת העצבים

יתרונות נוספים:

 1. חיזוק גוף ונפש
 2. שחרור מרוח בתור גורם מרכזי למתרגל
 3. הביטחון העצמי והאמון בתוצאות
 4. שיפור איזון ויכולת קואורדינציה

מסקנה

ישנם הרבה סוגי תרגולים פיזיים אך יוגה אווירית מתקדמת באופן ייחודי במגוון הגורמים שהיא משלבת. באמצעות התרגול בערסלים בעזרה ניתן לפתח גם גמישות, כוח ומודעות לגוף במרחב האווירי. התרגול גם מסייע בהרפיה מנטאלית ורגשית ותורם לשחרור הגוף מלחץ ומתחים. מבלי לשכוח את החשיבות של הרגעים של סחירה שבהם מתחיל הרקורד או התרגול. עם הערסלים בעזרתם כל אחד יכול לתת מענה לצרכים קוגניטיביים שונים שבראשו למידת התאמה עצמית לסטנדרט

תוך עזרת הכלים האוויריים המיוחדים ובעזרת הגוף בתוך מרחב אווירי, אפשר לשפר את גמישות הגוף, לחזקו, להרגיש שחרור מנטאלי ורגשי ובעיקר למצוא את המודעות או מידע הפיזי של הגוף תוך עזרה

אנו ממליצים בחום לתת לעצמך לנסות אותה ולרגל את אחת הסשנים הראשות בחדר היוגה. נתחייבים לציין כי מדובר בכלים כוחניים ,קשים ואמנותיים שמחייבים את עצות והוראה ממומחים. אנחנו מזכירים במקרה כדאי להתאמן יחד עם מורה בתחום בכדי להבין ולהביע אופי אישי.

שאלות נפוצות

מה זה יוגה אווירית?

יוגה אווירית היא תרגול יצירתי בתנוחה המבוצע בעזרת ערסלים רחבים העשויים מבד. היא פועלת על שחרור הגוף והרוח ומשפרת את גמישותו וכוחו של האדם.

מה ההיסטוריה של יוגה אווירית?

יוגה אווירית היא תת-סוג של יוגה המפתח את תרגומים חדשים למדע היוגה המסורתי. שיטת הילארי הסילס אבוש ייחדה בין תרגולי היוגה לבין תרגולי האקרובטיקה והפילאטיס ליצירת רעיון העבלו האווירי.

מהם תנוחות יוגה אווירית?

תנוחות יוגה אווירית הן תרגילי יוגה שמתבצעים בעזרת הערסלים. התרגילים לומדים לשלב בתוכם איזון, גמישות וכוח במיוחד, תוך שימוש בכוח בראש ובשרירים.

איך יוגה אווירית מתאימה למתחילים?

יוגה אווירית גם מתאימה גם למתחילים בעזרת שיעורים ברמת מתחילים. נכון לשפר את היכולות שלך ביוגה אווירית תחת פיקוח המורים המקצועיים שם תוכל ללמוד את היסודות ולהתמחות.

מי נהנה מיוגה אווירית?

יוגה אווירית מתאימה לכל איש ואישה, בלי קשר לניסיון או גיל. התרגול מתוכנן כך שיכול להתאים לכל אחד ואישה.

איך יוגה אווירית משפרת את הגוף והנפש?

יוגה אווירית מתרגלת בערסלים רחבים, ומתקדמת בתוך הנפש יחד עם צמחי היוגה לחוד. תוך כדי התרגול בערסלים, אנחנו לומדים לעבוד עם המתחים בגוף ולפתח גמישות, כוח ומודעות גוף מעצמה.

מהם יתרונות יוגה אווירית?

יוגה אווירית מסייעת בפיתוח גמישות וכוח, שחרור מנטאלי ורגשי, פיתוח מודעות לגוף במרחב האווירי, ושחרור של שרירים מכווצים באופן שאינו רצוני.

למי מתאימה יוגה אווירית?

יוגה אווירית מתאימה לכל איש ואישה, בלי קשר לניסיון או גיל. היא מתאימה במיוחד לאנשים שרוצים לחזק את היכולות הפיזיות שלהם ואין להם העדפה לאימונים בחדר כושר.

האם יוגה אווירית מתאימה לאנשים עם בעיות פרקים או שרירים?

כן, יוגה אווירית מתאימה גם לאנשים עם בעיות פרקים או שרירים. התרגול בערסלים מאפשר להקל על הלחץ על הגוף ולשחרר שרירים נמכות בצורה שלא ניתן לעשות עם תרגול יבש.

מה ההבדל בין יוגה אווירית ליוגה רגילה?

ההבדל העיקרי בין יוגה אווירית ליוגה רגילה הוא שבין התרגולים בעזרת הערסלים ובין התרגולים בחדר יבש. התרגול בערסלים יכול לספק יתרון רב יותר מהתרגול הרגיל כי הנמכות המתקבלת מן הערסל מרפאה וקורעת תאי-מזון, מאבק פיברוטיק בעור ומשפרת משפחות יכולת ניקוי הכבד.

האם ישנן תחילת גיל לימוד יוגה אווירית?

לא, אין תחילת גיל מסוימת ללמידת יוגה אווירית. כל אדם, מכל גיל, יכול ללמוד יוגה אווירית ללא קשר לניסיון קודם.

מאמרים אחרונים >>

עוד מידע בנושא שעשוי לעניין אותך >>

תרגול יוגה בהריון

יוגה בהריון

תרגול יוגה במהלך ההריון הוא חיוני ובריא. תנוחות היוגה מגמישות את השרירים והמפרקים ומשחררות מתח

לקריאה »
אימון יוגה

אימון יוגה

אימון יוגה הוא משנה את הגוף והנפש. האימון כולל תרגול תנוחות יוגה, התבוננות בנשימה ומדיטציה.

לקריאה »