אקא יוגה eka-yoga

אקא יוגה eka-yoga

אקא -יוגה
משמעות המילה אקה בסנסקריט היא – אחד. מטרת תרגול היוגה היא להגיע לאיחוד / המסה של האלמנטים השונים המרכיבים את הגופנפש. איחוד כזה, כאשר מתרחש הינו גולת הכותרת של היוגה ונקרא גם בשם סמאדהי – הארה. שיטת התרגול אקא -יוגה מבוססת על מספר זרמים שאוחדו לכלל תרגול הרמוני.
היא מתאפיינת בתנועה רכה וזורמת אך גם בעבודה מדוייקת ועמוקה. יש בה את הרכות של המים עם העוצמה של האש. העמקה ספירלית לתוך המרכז.
אקה יוגה מכילה ומאזנת בין תרגול ההאטה יוגה, היוגה הפיזית, הכולל: תנוחות, באנדהות ומודרות וטכניקות נשימה לבין תרגול מנטלי מהראג’ה יוגה, היוגה המנטלית, הכולל: תרגילי ריכוז, מדיטציות וטכניקות להתמרת האנרגיה והעלאתה כלפי מעלה למרכזי האנרגיה העליונים.
למרות שטכניקות מסויימות וחשובות חוזרות על עצמן בכל תרגול, שיעור אקה יוגה בנוי מאלמנטים שונים והוא משתנה בהתאם לעונות השנה, שעת התרגול ואופי התלמידים. תלמידים מתחילים יזכו ללימוד מקצועי ומבוסס, הנשען על מסורות קלאסיות בנות אלפי שנים.
ההתקדמות נעשית צעד אחרי צעד לפי יכולתו של התלמיד, ומבלי להעמיס על הגוף טכניקות תרגול מורכבות מדי שיכולות גם להזיק אם אינן נעשות נכון או שגופו ונפשו של התלמיד אינם מוכנים עבורן. תלמידים מתקדמים ביוגה ימצאו אתגר בגילוי תנוחות ייחודיות וטכניקות ריכוז ומדיטציה השייכות לשלבים המתקדמים של יוגת שמונת השלבים – האשטנגה יוגה. מטרת התרגול היא להביא איזון לנפש סוערת וחיזוק לגוף חלש. התמדה בדרך תזכה בחופש מטרדות קטנות ויכולת ראייה רחבה על האירועים המתרחשים בנפשו של אדם. ראייה כזו משמעותה שלווה עמוקה ובטחון יציב, שני אלמנטים חסרים מאוד בחיי האדם המודרני.

שיטת אקא-יוגה מועברת על-ידי ניב דור-כהן, מייסד מרכז סטודיוגה בפרדס-חנה ובעל נסיון של 10 שנים בהוראת יוגה ולימוד תחת מורים בכירים מזרמים שונים.

למידע נוסף על אקא יוגהשיעורי אקא יוגה eka-yoga

אולם יאנג, יום שישי, 13:00-14:30, ניב דור-כהן