נעה גואטהנעה גואטה

שמי נעה גואטה, אם לארבעה ילדים, מתגוררת בהוד השרון. התחלתי את דרכי המקצועית כעובדת סוציאלית. עבדתי בתחום כעשרים שנה, מנסה לסייע, לתת לתמיכה להתוות דרך. אבל משהו בתוך העיסוק הזה לא הרגיש לי שלם.

במקביל לכך , לפני 16 שנה, התחלתי לתרגל יוגה במסורת הבריגהו יוגה. תרגול יומי של הבריגהו יוגה לא היה דומה לשום דבר בו התנסיתי בו קודם. ראשית, הדגש בתרגול כלל לא היה על החלק הפיזי. אמנם בכל שיעור מתרגלים אסאנות אבל לא נדרשים להגיע להישגים גופניים.

התירגול בבריגהו יוגה כולל הרבה תרגילי פראניאמה  ותרגילי ריכוז ומדיטציה. רוב הזמן העיניים עצומות והריכוז מופנה פנימה, לתוכנו.

עם השנים נחשפתי יותר ויותר לעולם הבריגהו יוגה. הכרתי את המורים שמלווים אותנו במסע המופלא הזה, העמקתי בפילוסופיה העומדת מאחורי שיטת התרגול והכל טיפה אחרי טיפה. מה שתפס אותי בדרך הזו הייתה הידיעה שכל הידע וכל המפתחות וכל התשובות נמצאים אצלי בפנים. אינני זקוקה לנסוע לאיזה אשראם מבודד, להתנזר, להתעטף בגלימה ולהתנתק מחיי היום יום על מנת למצוא שלווה אמיתית. עם הרבה התמדה ואמונה היוגה הפכה לעוגן הפנימי שלי, למה שחיפשתי כל חיי.

לכן החלטתי להעמיק את לימודי והלכתי לקורס מורים ליוגה בהנחייתו של ד”ר אודי בילו מבית הספר “הצליל הפנימי”. בית ספר שבו אני תלמידה עד היום. בהמשך למדתי גם יוגה שיקומית בהנחייתה של נגה ברקאי, בשיטת הויגנאננה יוגה. כיום הנני מורה מוסמכת ליוגה לאוכלוסיות רגילות ומיוחדות ומורה ליוגה שיקומית במשרה מלאה