כרמית ליבנה-זיו


כרמית ליבנה-זיו - מדריכה

כרמית ליבנה-זיו

מנחת קבוצות (MA), מטפלת בתנועה מוסמכת, מורה ליוגה נשית (לפי דרכה של מירה ארצי פדן יוצרת השיטה) ומורה לתנועה, מחול ואימפרוביזציה (BD). עוסקת בעבודה עם נשים כבר יותר מעשור. אוהבת באופן מיוחד את העבודה והמפגש עם נשים לאורך מעגלי החיים ויוצרת חיבור עמוק וייחודי דרך התנועה והיוגה אל הרגשות והלב. עובדת כמטפלת בתנועה, מנחת קבוצות וכמורה לתנועה וליוגה נשית.
מרצה מובילה במכללת ווינגייט במסלול לתרפיה בתנועה ואומנות

 

פיתוח שיטה ייחודית – “ריקוד היוגה הנשית” – והוראתה – מרכז “מיוגה” בכפר סבא פיתוח טכניקה ייחודית המשלבת את עקרונות היוגה הנשית ואימפרוביזציה לקבוצות נשים. מרחב המאפשר תרגול עמוק המתאים לגוף האישה ולצרכיה תוך הקשבה למחזורי החיים ולשינוי התמידי שאנו חוות בכל רגע. בשילוב עם הקשבה אישית ורגעי אלתור בתנועה המאפשרים נגיעות של ריקוד פנימי במרחב בטוח ומאפשר. השילוב בין תרגול היוגה הנשית והאלתור בתנועה – האימפרוביזציה, תוך הקשבה למוסיקה, יוצרים חיבור ייחודי המאפשר הקשבה אמיתית לגוף נפש הנשי.

MA לסלי קולג’, הנחיית קבוצת בשילוב אומנויות יוגה נשית – קורס שנתי אצל מירה ארצי פדן, תעודה מטעם ארגון מורי היוגה. לימודי מתקדמים(תלת שנתי) בטיפול בתנועה – מכללת סמינר הקיבוצים תואר ראשון (B.D) במחול ותעודת הוראה – האקדמיה למוסיקה ומחול ע”ש רובין י-ם
כרמית מספרת: הריקוד היה חלק מחיי מאז ומתמיד וליוגה התחברתי בשלב מאוחר יותר. אהבתי לתרגל יוגה, אהבתי את המתיחות, השקט, הנשימה. היוגה הנשית מצאה ערוץ לדרך היוגית שכבר הייתי בה. כי אני אישה, אימא, בת, בת זוג ומתוך כך אני נעה, פועלת ומתרגלת. אני זוכרת את השנים הראשונות שתרגלתי… הייתי מתעמקת בתוך תנוחה ואז מדמיינת את עצמי רוקדת ורוקדת…יוצאת בדמיון מתוך הגוף, לתנועה וחוזרת לתנוחה. התנועה והריקוד הם דרך הביטוי שלי, השפה שלי, הריפוי שלי – ולכן אני גם מטפלת בתנועה. מתוך ההבנה המשמעותית שכשקשה לי ואני לא שקטה, אני בוחרת לנוע את עצמי. עם מוסיקה, ללא מוסיקה – מתוך דחף לפרוק את הקושי דרך הגוף.

ואז נולד החיבור… המעבר בין תנוחה, עצירה, שהייה, (נכון ממש כמו המעבר בין השאיפה לנשיפה) לבין זרימת התנועה. תנועה יצירתית ואישית. יציאה מגבול התנוחה אל התנועה הספונטנית וחזרה.